Dziewczyna niosąca drewno opałowe

Zrównoważone ciepło

Palenie w piecu na drewno z technologią Clean Burn firmy Jøtul jest prawdopodobnie najbardziej przytulną inicjatywą ekologiczną, jaką możesz podjąć. Dzięki produktom wykonanym z żeliwa pochodzącego z recyklingu i światowej klasy technologii czystego spalania CB możesz z czystym sumieniem zrelaksować się przed przyjaznym dla środowiska piecem na drewno. „Hygge” dzisiaj i „hygge” na przyszłość.

Jøtul F 373 Advance

Ogrzewanie przyjazne dla środowiska z kominkami Jøtul

  • Dokonaj zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska wyboru kominka Jøtul i wymień stary, "brudny" kominek na piec opalany drewnem z technologią Clean Burn. Palenie w kominku lub piecu na drewno, który zapewnia minimalną emisję cząstek stałych, jest bardzo ważne dla zdrowszego klimatu i lepszej jakości powietrza.
  • Piece na drewno, kominki i wkłady kominkowe firmy Jøtul wykonane są z żeliwa pozyskanego z recyklingu złomu żelaznego, który pochodzi między innymi ze starych, brudnych kominków i pieców na drewno.
  • Spalając prawidłowo w czystym piecu opalanym drewnem, powinieneś wiedzieć, że wybierasz formę energii neutralną pod względem emisji CO2.

Jak rozpalać przyjaźnie dla środowiska?

Dołącz i zrób różnicę

Zrównoważony rozwój oznacza między innymi, że musimy brać pod uwagę przyszłe pokolenia, kiedy jako konsumenci kupujemy towary i usługi. Zmiana klimatu jest opisywana jako jedno z największych wyzwań naszych czasów. Jako jednostki możemy wpływać na emisje gazów cieplarnianych, a drobne działania, takie jak wymiana pieców na drewno, kominków i wkładów kominkowych, mogą mieć duże znaczenie.

Jøtul F 373 Advance — ikona designu wśród pieców na drewno

  • Zwycięzca „Red Dot Design Award: best of the best”
  • Usprawniony przepływ powietrza zapewniający łatwe użytkowanie i czyste szyby
  • Duże przeszklenia z przodu i po bokach, które zapewniają dobry widok płomieni

Zobacz więcej

Spalanie drewna jest CO2 neutralne

 

Czyste spalanie Clean Burn

Świadomość ekologiczna dzięki technologii czystego spalania Clean Burn

Dzięki ciągłej koncentracji na badaniach, rozwoju i testach, Jøtul jest obecnie światowym liderem w dziedzinie technologii czystego spalania. Ale dlaczego tak ważne jest, aby być „najlepszym w swojej klasie” wśród czystych pieców, kominków i wkładów kominkowych opalanych drewnem? Cóż, przede wszystkim chodzi o poprawę klimatu, poprzez ograniczenie do minimum pyłu unoszącego się w powietrzu. Poza tym dbamy pieniądze naszych Klientów, ponieważ technologia czystego spalania zapewnia więcej ciepła z jednego polana.

Zobacz więcej

Rene Christensen

Naszą korporacyjną odpowiedzialnością społeczną jest przyczynianie się do zdrowszego klimatu i zielonego przejścia. Ponieważ coraz więcej osób stara się dokonywać wyborów w oparciu o środowisko i zrównoważony rozwój, chcemy ułatwić im wybór, oferując produkty przyjazne dla środowiska i wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska.

René Christensen, Jøtul’s Senior Vice President Sales and Marketing

Jøtul F 400 ECO – solidny, duży piec żeliwny

  • Jeden z naszych najczystszych pieców opalanych drewnem
  • Łatwa obsługa za pomocą tylko jednego cięgna
  • Boczne ściany ozdobione są wzorem przedstawiającym część norweskiego wybrzeża
  • Wspaniały widok płomieni

Zobacz więcej

Recykling żeliwa

Jøtul - ciepło z recyklingu

Ponowne wykorzystanie, recykling, gospodarka o obiegu zamkniętym, wpływ na klimat i zrównoważony rozwój. Są to podstawowe wartości, które są głęboko zakorzenione w naszej filozofii i wyznaczają sposobu, w jaki Jøtul jest zarządzany dzisiaj i jak przygotowujemy się na przyszłość. Ułatwia konsumentowi dokonywanie wyborów przyjaznych dla środowiska, gdy inwestuje w nowy piec na drewno lub kominek.

Zobacz więcej