Stare zdjęcie mężczyzn pracujących w fabryce Jøtul

Norweskie rzemiosło od 1853 roku

Jøtul jest jednym z najstarszych na świecie producentów pieców na drewno, wkładów kominkowych i kominków. Mając doświadczenie w dumnej norweskiej tradycji, od ponad 170 lat łączymy solidne rzemiosło ze sztuką walki z zimnem.


Żeliwo — jakość, która trwa

Ci, którzy pracują nad rozwojem produktów w Jøtul, zawsze myślą „Projektowanie dla produkcji”. Nasze produkty są wykonane z żeliwa pochodzącego z recyklingu, a główną zasadą jest to, że wszystko, co wytwarzamy, musi nadawać się do ukształtowania i wyprodukowania. Nasze produkty zawsze spełniają wszystkie wymagania dotyczące testów i zatwierdzeń i muszą być w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów. Jednocześnie żeliwo jest żywym materiałem i każdy odlew jest inny, dzięki czemu każdy produkt staje się niepowtarzalny.

Czy wiesz że?
Ważną część surowców do naszej produkcji stanowią stare, pochodzące z recyklingu piece żeliwne, które poddawane są przetapianiu. Zasadniczo stare piece są dostarczane do fabryki z jednego końca, a na drugim końcu opuszczają ją jako nowoczesne, czyste wersje.


Espen Auensen, kierownik ds. badań i rozwoju w JøtulWszystkie odlewy wychodzą inaczej, każdy produkt jest w pewnym sensie zupełnie wyjątkowy.

Espen Auensen, Research and Development Manager w Jøtul

Norweskie dziedzictwo kulturowe i rzemiosło

Norweskie dziedzictwo kulturowe i rzemiosło są ważną częścią tego, co reprezentuje Jøtul. Dlatego zawsze korzystamy z usług norweskich projektantów i mamy własnych inżynierów projektu. Jednym z najważniejszych ich zadań jest skonstruowanie produktu polegające na przełożeniu projektu na żeliwo i dobrej współpracy pomiędzy warsztatem modelarskim, laboratorium i produkcją. Interakcja i dobra dynamika są ważne dla postępu projektów i możliwości opracowywania produktów wysokiej jakości.

Dzięki własnemu warsztatowi modelarskiemu i odlewni znajdującej się tuż obok środowiska programistycznego, możemy efektywnie pracować, korzystając z informacji zwrotnej pomiędzy działami podczas procesu rozwoju. Daje to wiele korzyści i pozytywnie wpływa na jakość współpracy, własność produktów i ich rozwój.

Mężczyzna pracujący w warsztacie Jøul

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest głęboko zakorzeniony w naszej filozofii oraz sposobie działania Jøtul dzisiaj i w przyszłości

Przeczytaj więcej o zrównoważonym rozwoju Jøtul

25 lat gwarancji

Na wszystkie zewnętrzne części żeliwne udzielamy rozszerzonej, 25-letniej gwarancji

Przeczytaj więcej o gwarancji

Znajdź sprzedawcę

Nasi wykwalifikowani sprzedawcy pomogą Ci znaleźć kominek lub piec opalany drewnem, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Znajdź najbliższego dealera


Norweskie dziedzictwo kulturowe i rzemiosło to podstawowe elementy tego, co reprezentuje Jøtul

Nowoczesna technologia w procesie rozwoju

W ostatnim czasie między innymi technologia VR stała się ważną częścią naszego procesu rozwoju, gdzie już w fazie projektowej można doświadczyć produktu w rzeczywistych rozmiarach.

Otrzymujesz realistyczne wrażenia i natychmiastową informację zwrotną przydatną w bieżącym procesie rozwoju produktu. Jest to dobre narzędzie, które pozwala nam szybciej dostarczać produkty o dobrej konstrukcji i estetyce.

Wysokie standardy wymagają szerokiej wiedzy i doświadczenia

Testowanie i zatwierdzanie produktów jest niezwykle ważną częścią naszej działalności. W Jøtul posiadamy szeroką wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Jesteśmy również zaangażowani w projekty badawcze w ścisłej współpracy z SINTEF , NTNU i innymi organizacjami badawczymi. Chcemy, abyś Ty, klient końcowy, czuł się bezpiecznie, wiedząc, że produkty Jøtul spełniają wszystkie wymagania dotyczące testów i zatwierdzeń.

Sigrid Bagge Slang, Laboratory Engineer at JøtulTestujemy nasze piece zgodnie z normami europejskimi i kładziemy szczególny nacisk na emisję cząstek i niespalonych gazów (OGC). Podczas opracowywania komory spalania pieca, przeprowadzamy również badania zgodnie z norweską normą dotyczącą emisji cząstek stałych (NS 3058/3059). Daje to pewność, że piec będzie pracował najlepiej jak to możliwe w szerokim zakresie mocy

Sigrid Bagge Slang, Laboratory Engineer w Jøtul

Niezawodne źródło ciepła, na którym możesz polegać

Jøtul ze swoją tradycją i historią wiele znaczy zarówno dla naszych klientów i partnerów, jak i dla nas, którzy tu pracujemy. Nasze zaangażowanie w jakość, innowacyjność, bezpieczeństwo i środowisko to kamienie węgielne naszej produkcji, od pomysłu po gotowy produkt. Mając takie podstawowe wartości w swoim bagażu, możesz mieć pewność, że otrzymasz niezawodne źródło ogrzewania, na którym możesz polegać przez wiele lat.

Mężczyzna dokłada opał do swojego pieca na drewno Jøtul F 602