Dom Gapahuk pod niebem rozświetlonym zorzą polarną.

Piec z akumulacją w pięknym domu wakacyjnym

Co może być lepszego niż ucieczka do domku na północy Norwegii i możliwość relaksu i regeneracji sił w otoczeniu pięknej przyrody? Dokładnie o tym myślała para z Harstad, gdy jako swoją wymarzoną lokalizację wybrała Tjeldsund na północy kraju. Miejsce, w którym mogliby cieszyć się kameralnymi spotkaniami, odkrywać piękno przyrody, siedzieć przy ogniu i godzinami się relaksować.

Chata Gapahuk w kraju Wikingów

Para długo szukała domku, zanim znalazła Gapahuk, który został zaprojektowany przez znaną norweską  pracownię architektoniczną Snøhetta. Domek znajduje się 55 metrów od morza w gminie Tjeldsund – regionie bogatym w historię Wikingów, miejsca i pozostałości, które ujawniają dowody wczesnego osadnictwa i znacznego dobrobytu w epoce Wikingów i średniowieczu. Otoczona wysokimi górami chata Gapahuk idealnie wtapia się w ten surowy, otwarty i piękny krajobraz.

Czy wiesz że?

Na wyspie Tjeldøya znaleziono miecz Steinsvik, jedną z najwspanialszych broni Wikingów w Norwegii.

Źródło: https://snl.no/Tjeldsund


Piec Jøtul F 520 HT - prawie jak ognisko na środku chaty

Kiedy para wybrała już domek, zaczęli szukać pieca opalanego drewnem. Zajęło im trochę czasu, aby wybrać piec, który ich zdaniem będzie pasował do wnętrza. Piec opalany drewnem jest często centralnym punktem pomieszczenia i elementem domu, który powinien służyć przez lata. Ostatecznie para zdecydowała się na Jøtul F 520 HT, który ich zdaniem był idealnym piecem opalanym drewnem do ich domku Gapahuk.

Piec opalany drewnem Jøtul F 520 HT w pięknie wykończonej, zaprojektowanej przez architekta chacie.

Nasza chata ma 94 mkw. otwartej przestrzeni, wszystko na jednym poziomie z dużą ilością okien i wysokimi sufitami. Z pieca korzystamy przez cały rok i szybko nagrzewa chatę – mówi para.

Czyste linie i wysokość pieca opalanego drewnem podkreślają charakter i wysokie sufity chaty. Przeszklenie z trzech stron dużej komory spalania zapewnia przyjemny widok na płonące polana i poczucie hygge. Prawie możesz sobie wyobrazić, że gromadzisz się wokół przytulnego ogniska.

Czy już wiesz jaki piec opalany drewnem wybierzesz?

Przeczytaj nasze wskazówki i porady dotyczące wyboru pieca opalanego drewnem , aby być dobrze przygotowanym do omówienia pomysłów i opcji z naszymi dealerami.


Piec opalany drewnem Jøtul F 520 HT w pięknie wykończonej, zaprojektowanej przez architekta chacie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z działania naszego pieca opalanego drewnem. Przeczytaliśmy wskazówki dotyczące spalania drewna firmy Jøtul i wydaje się, że piec jest bardzo wydajny i spala sadzę, mówi para.


Czy wiesz jak rozpalić ogień w kominku?

Wykonaj te proste kroki, aby uzyskać niezawodny sposób na rozpalenie ognia!

Piec opalany drewnem Jøtul F 520 HT w pięknie wykończonej, zaprojektowanej przez architekta chacie.

Akumulacyjny piec na drewno z panoramicznym widokiem ognia

Jøtul F 520 HT to wysoki piec opalany drewnem z dużymi szybami z trzech stron, które zapewniają panoramiczny widok płomieni ze wszystkich stron. W górnej części pieca znajduje się miejsce na elementy akumulujące ciepło, które oddają ciepło nawet do 12 godzin od dołożenia ostatniego polana. W podstawie znajduje się praktyczny schowek do przechowywania kłód.

Przeczytaj więcej o piecach opalanych drewnem utrzymujących ciepło.

Ciesz się oglądaniem pięknych płomieni przez czyste szyby

Duże poziome szklane drzwi i boczne szyby mają powłokę, dzięki czemu pozostają czystsze. Ponadto piec opalany drewnem jest wyposażony w dopływ powietrza, który opłukuje powietrzem szyby, zmniejszając ryzyko przyklejania się sadzy. Piec wyposażony jest także w praktyczne i przyjazne dla użytkownika zawory, które ułatwiają zarówno rozpalanie, jak i rozpalanie.

Piece opalane drewnem utrzymujące ciepło mają wiele zalet:

  • Emituj komfortowe ciepło przez wiele godzin
  • Używaj mniej drewna opałowego
  • Zmniejsz zapotrzebowanie na inne źródła ogrzewania
  • Zyski finansowe
  • Spalanie przyjazne dla środowiska

Świetne miejsce, żeby po prostu być

Ciesz się norweską przyrodą na nartach lub pieszo

Chata jest często używana przez małżeństwo, które korzysta z niej niemal w każdy weekend i podczas wakacji. Otoczona pięknymi górami, takimi jak Kongsviktinden, Sætertinden i Haukebøtinden, jest idealnie położona na wycieczki górskie na nartach lub rakietach śnieżnych zimą i pieszo latem. Jesień to pora na maliny moroszki i kurki, które para często może zbierać tuż przed chatą. Posiadają także las brzozowy, który dostarcza im drewna opałowego do pieca.

Mapa Tjeldsund i norweska chata z zorzą polarną.

Tak daleko na północ Norwegii, gdzie znajduje się chata, od czasu do czasu tańczą po niebie zorze polarne. A ponieważ natura jest tak blisko, nierzadko zdarza się, że zauważają renifery i łosie spacerujące tuż za ścianą chaty. To naprawdę magiczne miejsce, w którym mogą odpocząć i naładować baterie, zarówno na łonie natury, jak i przed ciepłym kominkiem.

Chcesz bliżej przyjrzeć się chacie Gapahuk?

Sprawdź ich stronę na Instagramie @gapahuk_cabin, aby zobaczyć posty z życia w domku w różnych porach roku.

Piec opalany drewnem Jøtul F 520 HT z czarnym psem z przodu.
Norweski krajobraz z jeziorem, reniferami i wysokimi górami.
Żółte grzyby kurki w szklanej misce.

Czy chcesz piec na drewno Jøtul F 520 HT?

Nasi sprzedawcy chętnie pomogą Ci spełnić Twoje marzenie o kominku! Niezależnie od tego, czy szukasz pieca opalanego drewnem Jøtul F 520 HT, czy innego pieca opalanego drewnem , nasi sprzedawcy pomogą Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie i Twojego projektu kominka.