Odlewnia Jøtul

170 lat walki z zimnem

Wszystko zaczęło się w 1853 roku... Norweska przyroda, kultura i rzemiosło to kluczowe części naszego DNA. Zasadniczymi składnikami, które definiują duszę Jøtul, jest nasza pasja do ciepła połączona z umiejętnościami i tradycjami wynikającymi ze 170 lat pracy z żeliwem w celu wytwarzania narzędzi codziennego użytku.

Jøtul jest jednym z najstarszych na świecie producentów pieców, wkładów kominkowych i kominków na drewno. Nasza pasja do ogrzewania domów i bogate doświadczenie w opanowywaniu skandynawskiego klimatu nauczyły nas, że ciepło to coś więcej niż tylko coś, co można zmierzyć termometrem.Jøtul F 602 ECO – Mały piec opalany drewnem o wielkiej osobowości

Przy prawidłowym spalaniu i suchym drewnie ten piec z systemem Clean Burn (CB) może osiągnąć sprawność na poziomie 81%! Innymi słowy, z każdego polana uzyskasz znacznie więcej ciepła.
Dla porównania, wiele starych pieców na drewno ma sprawność na poziomie około 50%.

Jøtul F 200 Series – odkrywanie klasyki na nowo

Jøtul F 200 i F 205 to nasze najnowsze piece na drewno z serii Jøtul F 200. Jeden klasyczny i jeden nowoczesny wariant, oba dostosowane do dzisiejszej technologii spalania drewna. Wykonane są z żeliwa, charakteryzują się czystym spalaniem i możliwością podłączenia świeżego powietrza.

Szukasz kominka na drewno?

Nasi wykwalifikowani sprzedawcy pomogą Ci znaleźć kominek lub piec na drewno, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Jakiego kominka szukasz?

Piec na drewno

Nasi wykwalifikowani sprzedawcy pomogą Ci znaleźć kominek lub piec na drewno, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.


Stare zdjęcie pracowników Jøtul

Norweskie rzemiosło od 1853 roku

Jøtul to jeden z najstarszych na świecie producentów pieców, wkładów kominkowych i kominków na drewno. Czerpiąc z dumnej norweskiej tradycji, od 1853 roku łączymy doskonałe rzemiosło ze sztuką radzenia sobie z zimnem.

Rocznica skłania do refleksji, spojrzenia wstecz na minione lata i na to, gdzie jesteśmy dzisiaj – rok 2023 będzie również ważnym rokiem w historii Jøtul. Przed nami wiele ciekawych projektów. Mamy przeszłość, nasze tradycje i wartości marki, które wyznaczają drogę. Jednocześnie rozwijamy produkty i koncepcje na przyszłość.

Kristin S. Frithjofsen, Brand and Marketing Manager at Jøtul

Piec opalany drewnem utrzymujący ciepło w kabinie zaprojektowanej przez architekta

Zobacz, jak piec opalany drewnem Jøtul F 520 HT sprawdza się w tej estetycznie pięknej, zaprojektowanej przez architekta kabinie na północy Norwegii. Kamienie zatrzymujące ciepło pomagają zmaksymalizować ciepło z pieca w domu małżeństwa Harstad, nawet przy wysokim suficie i układzie na planie otwartym.

Jøtul - ciepło z recyklingu

Ponowne wykorzystanie, recykling, gospodarka o obiegu zamkniętym, wpływ na klimat i zrównoważony rozwój. Są to podstawowe wartości, które są głęboko zakorzenione w naszej filozofii i wyznaczają sposobu, w jaki Jøtul jest zarządzany dzisiaj i jak przygotowujemy się na przyszłość. Ułatwia konsumentowi dokonywanie wyborów przyjaznych dla środowiska, gdy inwestuje w nowy piec na drewno lub kominek.

Ciepłe chwile od naszych klientów

Uwielbiamy otrzymywać od Ciebie zdjęcia przytulnych chwil przed piecem opalanym drewnem Jøtul, ciesząc się przyjaznym dla środowiska i wyjątkowym ciepłem, jakie wnosi do Twojego domu. Obserwuj nas na Instagramie @JotulStoves i udostępnij swoje zdjęcie z hasztagiem #jotul, a być może my też udostępnimy zdjęcie od Ciebie.


Zobacz nasze piece na drewno

Nasi wykwalifikowani sprzedawcy pomogą Ci znaleźć kominek lub piec na drewno odpowiadający Twoim potrzebom.