Chętnie pomożemy

Instalując kominek lub piec opalany drewnem, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić to sam (zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi), czy też zlecisz całe zadanie specjaliście. Jøtul posiada jedną z największych i najbardziej doświadczonych sieci dealerów, którzy są gotowi pomóc Ci w całym procesie. Otrzymaliśmy pomoc od jednego z naszych dealerów w rozwiązaniu najczęściej zadawanych pytań. Poniżej odpowiadamy na niektóre z nich.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem nowego pieca lub kominka na drewno?

Aby zapewnić Ci dobrą radę, nasi dealerzy potrzebują od Ciebie pewnych informacji. Firma Jøtul przygotowała listę rzeczy, które należy sprawdzić przed skontaktowaniem się ze sprzedawcą. Robimy to, aby upewnić się, że porady są odpowiednie dla Twoich potrzeb, sytuacji życiowej i budżetu. Na tej podstawie doradzimy Ci w zakresie umiejscowienia, rodzaju kominka lub pieca opalanego drewnem, kominów, zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz przepisów, które musisz wziąć pod uwagę.

Montaż kominka lub pieca na drewno - czy to trudne i ile kosztuje?

Możesz samodzielnie zainstalować kominek lub piec na drewno, o ile przestrzegasz przepisów budowlanych (pamiętaj o warunkach 25-letniej, rozszerzonej gwarancji). Zalecamy jednak powierzyć instalację profesjonalistom. Zwykle trzeba będzie zapłacić za dwie osoby za cztery lub pięć godzin pracy. Obejmuje to przygotowanie, transport itp. Instalacja w miejscu zamieszkania klienta może zająć zaledwie dwie godziny lub cały dzień. Zależy to od komplikacji całego projektu i od rodzaju instalowanego kominka lub pieca na drewno.

Demontaż starego kominka

Wielu sprzedawców oferuje usługę demontażu starego kominka lub pieca na drewno. W Norwegii często stare, żeliwne piece są odsyłane do odlewni Jøtul w celu przetopienia i przekształcenia w nowe, nowoczesne kominki i piece na drewno. Dobrym pomysłem może być zabranie ze sobą zdjęcia istniejącego pieca lub kominka, gdy idziesz do sklepu, a sprzedawcy podadzą ci przybliżony koszt usunięcia starej instalacji.

Remont komina lub montaż nowego komina stalowego

Czasami stary komin jest w złym stanie i wymaga naprawy. Musisz skontaktować się z lokalnym mistrzem kominiarskim i uzgodnić z nim sposób renowacji komina. Alternatywnie można zainstalować nowy, stalowy komin. Będzie to możliwe w większości domów i domków.

Kontrola i serwis

W Polsce, przed przystąpieniem do podłączenia pieca lub kominka na drewno do kanału dymowego, należy uzyskać opinię kominiarską. Uprawniony mistrz kominiarski wskaże w niej kanał dymowy do którego można podłączyć urządzenie. Po instalacji pieca lub wkładu kominkowego mistrz kominiarski dokona odbioru i wyda stosowne zaświadczenie. Kolejna inspekcja wskazana jest już po zabudowie wkładu kominkowego.

Nasi dealerzy oferują również pomoc w zakresie serwisu i konserwacji, a także wskazówki, jak uzyskać najlepsze wyniki ogrzewania dla swoich potrzeb.

Znajdź naszego dealera