Norweska rodzina przed wkładem kominkowym Jøtul I 620 FR

Zaprojektuj swój kominek z wkładem Jøtul I 620 FR

Posłuchajmy opinii rodziny, która właśnie tak zrobiła. Stary kominek, który nie zapewniał pełnego widoku płomieni, został zastąpiony wydajnym wkładem kominkowym, który rodzina zaprojektowała samodzielnie i który emituje więcej ciepła i zapewnia imponujący widok na piękny ogień.

Stary kominek przed zmianami
Kominek "Darth Vader" przed zmianami

Duża rodzina, która kocha ciepło i wygodę przy kominku

Młode małżeństwo Karoline i Carl Daniele, oraz ich pięć córek (w wieku od 2 do 12 lat) mieszkają w domu w Stavanger w Norwegii. Karoline jest właścicielką profilu na Instagramie @karroogcarrydesign , na którym znajdziesz porady dotyczące aranżacji wnętrz oraz piękne zdjęcia pomieszczeń domowych.
Siedmioosobowa rodzina uwielbia spędzać późną jesienią i zimą przytulne wieczory przy kominku. Postanowili pozbyć się kominka, który nazwali „Darth Vader” i zastąpić go nowym, który będzie generował więcej ciepła i zapewniał nieograniczony widok płomieni. Ruszył projekt montażu nowego kominka!


Myślisz o zakupie nowego kominka?  Zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź kominek swoich marzeń!

Świetna praca zespołowa przy projekcie renowacji

Karoline jest dyplomowaną projektantką wnętrz, a Carl Daniel jest stolarzem. Cóż za wymarzony zespół - idealny do projektów renowacyjnych! Zespół marzeń wyremontował teraz cały dom, zwracając szczególną uwagę na inteligentne, funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie. Przyjrzyj się na Instagramie @karroogcarrydesign niesamowitej przemianie, jaką przeprowadzili w swoim domu.

To jest ich dom od 2016 roku. Całkowicie zmienili układ pierwszego i drugiego piętra, nadając domowi bardziej współczesny wygląd oraz odnowili wszystkie podłogi. Projekty te zajmowały ich przez kilka lat, ale kiedy zostały ukończone, nadszedł czas, aby zrobić coś z kominkiem.

Karolina OmlieW salonie dominował oryginalny kominek, w którym każdy metr kwadratowy jest cenny. Mamy dużą rodzinę, a nasz dom nie jest zbyt duży, dlatego musimy wykorzystać całą przestrzeń najlepiej, jak się da.

Karolina Omlie

Karoline wyjaśnia również, że stary piec nie generował szczególnie dużo ciepła, trudno go było rozpalić, szybko pokrywał się wewnątrz sadzą i słabo był widoczny ogień.

„Marzyliśmy o nowym, bardziej nowoczesnym kominku do naszego domu, ponieważ nasze dziewczyny uwielbiają, gdy palimy w kominku. Tworzy to w domu przytulną atmosferę hygge” – mówi dalej Karoline.

Zobacz imponującą przemianę!

Jako wykwalifikowana projektantka wnętrz Karoline ma dobre oko na to, jak nowo wyremontowana przestrzeń mieszkalna będzie wyglądać z nowym kominkiem. Po otrzymaniu doskonałej pomocy od lokalnego dystrybutora Jøtul zdecydowali się na Jøtul I 620 FR – duży wkład kominkowy z szybą z dwóch stron, który idealnie pasuje do narożników. Dzięki wkładowi kominkowemu możesz także swobodnie zaprojektować własną obudowę. Możliwości jest wiele, jeśli chodzi o wielkość i przeszklenie z kilku stron wkładu kominkowego, a także wnękę na drewno i wybór koloru kominka.

Uważamy, że rozwiązanie Karoline doskonale pasuje do ich salonu. Lepiej wykorzystuje się przestrzeń, a umiejscowienie wkładu kominkowego z dużą szybą pozwala cieszyć się płomieniami z narożnej sofy.

Zdjęcia przed i po salonu z nowym wkładem kominkowym Jøtul I 620 FR
Zdjęcia przed i po salonu z nowym wkładem kominkowym Jøtul I 620 FR

Zdjęcia salonu Karoliny z nowym wkładem kominkowym Jøtul I 620 FR

Dlaczego wybrali norweski wkład kominkowy firmy Jøtul

Karoline mówi nam, że kiedy dorastała, w jej domu zawsze był kominek Jøtul i bardzo docenia fakt, że Jøtul to norweska marka. Kiedy więc przyszło do poszukiwania nowego kominka, wybór był prosty.

Czy wiedziałeś o tym?
Norweskie dziedzictwo kulturowe i tradycja to podstawowe elementy tego, co reprezentuje Jøtul. Dlatego zawsze angażujemy norweskich projektantów, gdy opracowujemy nowe produkty.

Karoline siedzi na sofie ze swoim kotem przed wkładem kominkowym Jøtul I 620 FR

Jøtul I 620 FR - duży wkład kominkowy ze wspaniałym widokiem płomieni

Duży, praktyczny i łatwy w obsłudze żeliwny wkład kominkowy. Dwie szyby sprawiają, że idealnie nadaje się do umieszczenia w narożniku i zapewnia doskonały widok na ogień wewnątrz. Białe płyty paleniskowe z wermikulitu mają atrakcyjny wygląd, który daje piękny efekt płomienia. Mimo że jest duży, ten wkład kominkowy został zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne spalanie przy małej mocy. Posiada również listwę paleniskową w komorze spalania i drzwiczki zatrzaskowe zapewniające bezpieczne użytkowanie kominka.

Jøtul I 620 FR - łatwy w obsłudze i grzeje jak marzenie!

„Kominek łatwo się rozpala, polana wytrzymują wieki, a szyba prawie nigdy nie ulega sadzy, więc płomienie są doskonale widoczne” – mówi nam Karoline.

Wiemy, że wielu osobom trudno jest rozpalić ogień, dlatego daliśmy Karoline i Carlowi Danielom dobre rady dotyczące korzystania z kominka, kilka wskazówek dotyczących spalania drewna i nauczyliśmy ich metody rozpalania ognia od góry do dołu.

Karoline mówi również, że czasami kominek wytwarza „trochę za dużo ciepła”, ale nauczyła się korzystać z regulacji nawiewu kominka i teraz ma lepszą kontrolę nad ciepłem.

Czy wiesz jak rozpalić ogień w kominku?

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak rozpalać i używać wkładu kominkowego Jøtul I 620 FR , aby za każdym razem łatwo rozpalić ogień!

Ciepło z kominka jest szczególnie mile widziane, gdy koszty energii są wysokie

Ponieważ ceny energii gwałtownie rosną, kominki mogą pomóc w obniżeniu kosztów ogrzewania. Stanowią także przydatne zabezpieczenie zimą na wypadek przerwy w dostawie prądu. Palnik na drewno zawsze działa – nawet gdy zabraknie prądu.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mamy kominek teraz, gdy ceny energii elektrycznej są tak wysokie. To opłacalna, długoterminowa inwestycja, która dodatkowo dodaje uroku domowi” – ​​mówi Karoline.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl, gdy słyszę słowo kominek, jest „Jøtul”.

Karoline Omlie

Chcesz, aby w Twim domu był Jøtul I 620 FR?

Twój lokalny sprzedawca z przyjemnością pomoże spełnić Twoje marzenie o kominku! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wkład kominkowy Jøtul I 620 FR, czy inny wkład, nasi sprzedawcy pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu.