Boże Narodzenie z kobietą przed kominkiem

Bezstresowy grudzień przed kominkiem

Nie pozwól, aby świąteczny nastrój zatracił się w wysokich oczekiwaniach i długich listach zadań do wykonania. Pamiętaj, aby zarezerwować trochę czasu dla siebie i pozwolić, aby świąteczna atmosfera i kojący ogień zdjęły napięcie z Twoich ramion.

Świąteczna atmosfera dla Ciebie i Twoich bliskich

Co wprawia Cię w świąteczny nastrój? Czy to zapach świątecznych wypieków, dźwięk znanej świątecznej muzyki, kakao i pierniki przed kominkiem, czy może rzucenie się na kanapę i ponowne obejrzenie ulubionego świątecznego filmu? To, co wprawia Cię w świąteczny nastrój, jest kwestią indywidualną, ale poczucie radości i oczekiwania jest prawdopodobnie powszechne u większości ludzi – pod warunkiem, że oczekiwania nie wykraczają poza to, co możesz sobie wyobrazić.

Stres – najgorszy wróg świątecznej radości

Nic tak nie zabija atmosfery dobrej woli i radości, jak stres i poczucie, że nie da się stworzyć takich Świąt, o jakich marzysz. Niestety stres i grudzień to dwa słowa, które dobrze opisują świąteczną atmosferę. Z prezentami do kupienia, ciastami do upieczenia, planowaniem spotkań towarzyskich, sprzątaniem domu przed Świętami Bożego Narodzenia i tak dalej.

Stres może zrujnować jedne z naszych najprzyjemniejszych wakacji. Co zatem możemy zrobić, aby Boże Narodzenie było czasem spokoju i magii?

Rób więcej tego, co pomaga Ci się zrelaksować

Jakie zajęcia pomagają Ci się wyciszyć? Daj sobie czas na relaks i rób więcej rzeczy, które przynoszą Ci świąteczną radość. Obejrzyj swój ulubiony serial, przeczytaj dobrą książkę i napij się grzanego wina przy ogniu, idź na spacer i posłuchaj ulubionej muzyki. Nie musisz wciskać wszystkiego w jeden miesiąc. I nie będzie to nic wielkiego, jeśli nie uda ci się tego wszystkiego zrobić. Czy uważasz, że konieczne jest sprzątanie domu od góry do dołu? Zamiast tego zrób większe sprzątanie w listopadzie lub w Nowym Roku. Czy umówiłeś się w grudniu na spotkanie ze wszystkimi, których znasz? Zamiast tego przesuń niektóre z tych dat na styczeń i luty, kiedy dni są długie i ciemne, a następne święto jest za kilka miesięcy. Zdecyduj, co jest dla Ciebie ważne i odpowiednio ustal priorytety, abyście mogli cieszyć się wszystkimi dobrymi chwilami, jakie niesie ze sobą okres świąteczny.

Prawdziwe ciepło z ognia – dobre dla ciała i duszy

Na pewno znajdziemy więcej czasu na relaks przy ognisku z dobrą książką. Czy wiesz, że prawdziwy ogień pomaga się zrelaksować? Tak, to udowodniony fakt! Piec opalany drewnem stanowi jasny punkt centralny w tej zimnej, ciemnej porze roku. Według Christophera D. Lynna, profesora na Uniwersytecie Alabama, promieniujące ciepło i trzaskające dźwięki pieca faktycznie mają pozytywny wpływ na ciśnienie krwi .

Nasz apel jest więc jasny – zrelaksuj się w Święta przed kominkiem z czystym sumieniem i zajmij się więcej tym, co sprawia, że ​​się relaksujesz i bądź obecny w najprzytulniejszym miesiącu w roku.

Życzymy wszystkim miłego grudnia i miłych Świąt!

Rozpalić ogień na Boże Narodzenie?

Pokażemy Ci, jak rozpalić ogień w 4 prostych krokach.

Zobacz więcej